Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie

by jmalecki

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie

by jmalecki

by jmalecki

W niedzielę, 18 września 2022 r., w Olsztynku odbyły się Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. To piękne zwieńczenie trudu pracy rolników z naszego regionu podczas tegorocznych żniw. Starostami wojewódzkiego święta plonów byli w tym roku: Pani Małgorzata Borkowska z Kotła Dużego oraz Pan Wojciech Szypulski z Janowca Kościelnego.

Barwny dożynkowy korowód, wspólna modlitwa podczas mszy pod przewodnictwem Metropolity Warmińskiego ks. abp. Józefa Górzyńskiego, przepiękne wieńce i stoiska, wspólna, dobra zabawa – to wszystko czekało na uczestników wojewódzkiego święta plonów.

Miało ono dla mnie wyjątkowy charakter z jeszcze jednego powodu – w czasie uroczystości z rąk Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego otrzymałem odznakę honorową „Zasłużony dla rolnictwa” nadaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. To dla mnie duży zaszczyt!

Wszystkim rolnikom z naszego województwa dziękuję za miłe spotkanie i wspaniałą atmosferę. Życzę Państwu, Państwa rodzinom i bliskim wszelkiej pomyślności. Niech polska wieś z każdym rokiem staje się coraz bogatsza i zasobniejsza !

Fot. Henryk Żuchowski

Top