W Gołdapi podziękowano za plony z diecezji ełckiej

by jmalecki

W Gołdapi podziękowano za plony z diecezji ełckiej

by jmalecki

by jmalecki

8 września 2018 r. wziąłem udział w Dożynkach Diecezjalnych, w których wspólnie podziękowaliśmy za plony w diecezji ełckiej. Mszy świętej przewodniczył ks. Jerzy Mazur-Biskup Diecezji Ełckiej.

Słowa wdzięczności za tegoroczne plony wyrażali Bogu rolnicy, sadownicy, ogrodnicy, wszyscy, którzy trudzili się, aby pole zaorać, posiać ziarno i zebrać obfite plony. W dziękczynieniu uczestniczyli także ludzie z miast, ludzie, którzy żyją z pracy rąk rolnika.

W kazaniu biskupa ełckiego nie zabrakło również odniesień do aktualnych, tegorocznych problemów w rolnictwie. Tegoroczna susza, słabsze zbiory, trudności w sprzedaży i inne trudności, które nękają wieś nie mogą jednak zniszczyć postawy wdzięczności rolników wobec Boga. Ksiądz biskup zwrócił słuchaczom szczególną uwagę na wartość chleba w życiu codziennym i prosił o żywą modlitwę, aby nigdy nie zabrakło go na naszych stołach i aby był zawsze szanowany i dobrze dzielony.

Podczas mszy świętej zostały poświęcone ziarno na zasiew oraz chleby, którymi kapłani podzielili się z uczestnikami uroczystości. Organizatorzy przygotowali także część artystyczną oraz konkurs na wieńce dożynkowe, do którego zgłoszono 45 wieńców, w tym jeden z sołectwa gminy Biała Piska, który prezentuje ostatnie zdjęcie pod tekstem. Osoby szczególnie zaangażowane w krzewienie wiary na ziemi diecezji ełckiej, za świadectwo chrześcijańskiego życia, zostały uhonorowane medalami przez bp. Jerzego Mazura.

 

Fot. Martyria-czasopismo diecezji ełckiej

Top