W Ełku poświęcono pomnik za Ojczyznę

by jmalecki

W Ełku poświęcono pomnik za Ojczyznę

by jmalecki

by jmalecki

15 września 2018 r. w  Ełku przy parafii pw. św. Jana Pawła II  wziąłem udział w poświęceniu pomnika za Ojczyznę nazwanego „Bramą Pokoju”. Pomnik ten przedstawia zarys Polski, w który są wpisane słowa: Bóg Honor Ojczyzna. Uwieńczony Krzyżem, jest symbolem upamiętniającym Odzyskanie Niepodległości 100 lat temu i wolności.  Poświęcenia dokonał w towarzystwie parlamentarzystów, władz samorządowych, księży i zaproszonych gości bp Jerzy Mazur-Biskup Ełcki.

W homilii podczas uroczystej mszy świętej ksiądz biskup odniósł się do postaci Chrystusa – Mistrza, jako wzoru, który po zmartwychwstaniu przekazał swoim uczniom dar pokoju, którego dziś wszyscy potrzebujemy. Apelował on o modlitwę w intencji pokoju w naszej małej Ojczyźnie – diecezji, jak i na całym świecie.

Od wczesnych godzin porannych parafianie, zaproszeni goście mieli możliwość złożenia podpisu na Akcie Kapsuły Czasu. Po eucharystii odbyło się przejście pod pomnik. Tam nastąpiło wmurowanie Kapsuły Czasu. Odbył się Apel Poległych. Wszyscy zebrani mieli możliwość przejścia przez Bramę Pokoju.

Top