Srebrny jubileusz Ełckiego Caritasu

by jmalecki

Srebrny jubileusz Ełckiego Caritasu

by jmalecki

by jmalecki

9 września 2017 r. uczestniczyłem w obchodach 25-lecia Caritas Diecezji Ełckiej. Centralnym punktem jubileuszu była uroczysta msza święta w kościele katedralnym p.w. św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika w Ełku, której przewodniczył Biskup Ełcki.

Zgromadziła ona liczne grono kapłanów i wiernych świeckich – pracowników, wolontariuszy i przyjaciół ełckiej Caritas z terenu całej diecezji, a także gości z Polski i z zagranicy.

Był to dla mnie wielki zaszczyt, że mogłem uczestniczyć, w tym szczególnym wydarzeniu. Gratuluję Dyrekcji oraz Pracownikom bogatej historii, aktywnej działalności oraz szerokiego grona przyjaciół Caritasu. Kieruję wyrazy uznania za pasję i oddanie w realizowaniu nauki Jezusa Chrystusa o miłosierdziu. Dziękuję za codzienny wysiłek, prowadzenie działalności charytatywnej i opiekuńczej oraz pomoc w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Po Eucharystii w gmachu Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania odbyło się sympozjum naukowe i jubileuszowa gala, na której nie zabrakło przemówień zaproszonych gości, życzeń i podziękowań składanych na ręce bp. Jerzego Mazura SVD i ks. kan. dr. Dariusza Kruczyńskiego. Zwieńczeniem Jubileuszowej Gali był recital Marii Bober w hołdzie św. Janowi Pawłowi poświęcony bł. Karolinie Kózkównie.

Fot. Martyria

Top