Są wyniki, jest współpraca i będzie rozbudowa stadionu

by jmalecki

Są wyniki, jest współpraca i będzie rozbudowa stadionu

by jmalecki

by jmalecki

29 października 2018 r. odbyło się oficjalne podpisanie umowy na modernizację stadionu miejskiego. Specjalnie na tę okazję z wizytą do Białej Piskiej przybył Jarosław Stawiarski – Wiceminister Sportu i Turystyki. Skromna uroczystość odbyła się w obecności mieszkańców, działaczy sportowych oraz lokalnych samorządowców.

Wraz ze mną w uroczystym podpisaniu umowy uczestniczył również Wocjciech Stępniak-Burmistrz Białej Piskiej oraz Jacek Jankowski-Prezes Znicza Biała Piska, Marek Jankowski-Dyrektor Sportowy Znicza Biała Piska. Ta inwestycja to już kolejny etap modernizacji miejskiego stadionu, ale także dowód dobrej współpracy samorządu z klubem, który odnosi sukcesy w rozgrywkach III ligowych. Na uroczystość podpisania umowy przedstawiciele klubu przyjechali wprost z Łowicza, gdzie Znicz Biała Piska wygrał 2:1 z Pelikanem Łowicz. Sukcesy sportowe przekładają się na pozytywny odbiór miejscowości i całego powiatu piskiego.

Gmina Biała Piska pozyskała na budowę budynku rekreacyjno-socjalnego, bo to zakłada projekt, kwotę 601 tys. zł z programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska. Całkowity koszt inwestycji to 1,31 mln zł. Obiekt ma powstać do czerwca 2019 r.

Nowy budynek klubowy będzie odpowiadał wymaganiom licencyjnym na poziomie rozgrywek I ligi piłki nożnej. Oprócz szatni dla zawodników i zaplecza dla sędziów i działaczy, będzie wyposażony między innymi w gabinet do masażu i rehabilitacji, salę konferencyjną. Obiekt ma również służyć dzieciom i młodzieży. W ocenie wielu osób jest jednym z najbardziej estetycznych obiektów w regionie Warmii i Mazur.

Fot. Znicz Biała Piska

Top