Piłkarze Znicza będą mieli zmodernizowany stadion

by jmalecki

Piłkarze Znicza będą mieli zmodernizowany stadion

by jmalecki

by jmalecki

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska Grupa II. Wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie znalazła się gmina Biała Piska. Projekt, który dotyczy Klubu „Znicz” Biała Piska zakłada modernizację stadionu miejskiego poprzez budowę budynku szatni wraz z zapleczem. Koszt projektu to 1,31 mln zł, a blisko połowa tej kwoty  601 tys. zł pochodzić będzie z dotacji rządowej. Resztę dołoży samorząd.

Znicz Biała Piska jest klubem, który swoją dobrą grą z roku na rok coraz mocnej zaznacza swoją obecność na piłkarskiej mapie nie tylko województwa, ale też kraju. Obecnie drużyna plasuje się w III lidze. Wszyscy zdają sobie sprawę, że gra z zespołami z Podlasia, Mazowsza i Łódzkiego to nie tylko prestiż, ale także ogromne wyzwanie organizacyjne i sportowe. Dobre wyniki zespołu seniorów to najlepsze dowody sprawnej działalności klubu. Sukcesy sportowe przekładają się na pozytywny odbiór miejscowości i całego powiatu piskiego. W klubie panuje dobra atmosfera.

Muszę przyznać, że od początku bardzo mi zależało na tym, aby gmina Biała Piska, a tym samym piłkarze Znicza otrzymali dofinansowanie. Popierałem mocno tę inicjatywę. Drużyna „Znicz” Biała Piska jest tym, co najcenniejsze dla miasta. Wokół zespołu piłkarskiego toczy się życie w mieście. Jej kibicami są młodzi, dorośli i starsi mieszkańcy. Władze samorządowe stawiają na sport , dlatego złożyły wniosek o środki na modernizację stadionu. Ogromnie się cieszę, że piłkarze będą trenować w komfortowych warunkach, a klub dalej będzie mógł się rozwijać.

W obiekcie, który powstanie do czerwca 2019 r. zostaną zlokalizowane: szatnie, prysznice, toalety, pomieszczenie do masażu i rehabilitacji, pomieszczenie dla sędziów i trenerów, magazynek sportowy, kotłownia, pokój delegatów, sala konferencyjna, aneks kuchenny. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi PZPN i spełnia normy dla klubów I ligowych rozgrywek piłki nożnej. Po remoncie trybuny i rewitalizacji terenów wokół boiska, Znicz dysponuje jednym z najbardziej estetycznych obiektów w regionie Warmii i Mazur, ale teraz wyzwaniem jest budowa budynku klubowego z prawdziwego zdarzenia.

Do programu na rozbudowę infrastruktury sportowej mogły składać wnioski nie tylko samorządy, ale również placówki oświatowe. Z samorządów powiatu piskiego tylko Gmina Biała Piska ubiegała się o dofinansowanie w ramach tego działania. Z gminy Pisz dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej dofinansowanie otrzymał Zespół Szkół Katolickich im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Piszu.

Fot. Łukasz Szymański

Top