Orzysz. Zawody sportowo-pożarnicze

by jmalecki

Orzysz. Zawody sportowo-pożarnicze

by jmalecki

by jmalecki

Pokaz sprawności i umiejętności pożarniczych przyciągnął na Stadion Miejski w Orzyszu tłumy widzów, którzy z zaangażowaniem śledzili zmagania orzyskich strażaków

W niedzielne popołudnie do strażaków popłynęły podziękowania i życzenia od parlamentarzystów, władz powiatu piskiego, gminy Orzysz, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piszu st. bryg. Pawła Pieńkosza oraz przedstawicieli służb mundurowych i instytucji współpracujących z orzyskimi strażakami.

Do strażaków trafiły również odznaczenia będące wyrazem uznania za wzorową wieloletnią służbę, podejmowaną odpowiedzialność i trud niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Ogromnym zaszczytem było dla mnie odebranie z rąk Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego odznaczenia „Zasłużony Strażak Gminy Orzysz”.

Jest to odznaka nadawana strażakom Gminy Orzysz, którzy posiadają nienaganną działalność w OSP lub Związku i w sposób szczególny zasłużyli się w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa oraz znacząco przyczynili się do rozwoju Związku oraz Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Orzysz. Otrzymać mogą ją także osoby i instytucje wspierające działalność Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Orzysz.

Niedzielnym zawodom towarzyszyło również długo oczekiwane otwarcie nowego budynku szatniowo-sanitarnego na Stadionie Miejskim w Orzyszu. Obiekt służyć będzie zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

Zadanie zostało dofinansowane kwotą niemal 400 tys. zł w ramach rządowego programu Sportowa Polska. Serdecznie gratuluję władzom Orzysza oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu realizacji inwestycji. Trzymam kciuki, by stała się ona bodźcem do dalszego rozwoju działalności i sukcesów KS Śniardwy Orzysz.

Fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu

Top