Informacje o mnie

Informacje o mnie

by serwis

Nazywam się Jerzy Wojciech Małecki. W wyborach parlamentarnych w 2019 zostałem wybrany na posła IX kadencji z listy PiS w okręgu olsztyńskim.

Od urodzenia jestem związany z Piszem. Jestem żonaty, ma dwóch synów.

Studia wyższe ukończyłem na kierunku: Zarządzanie firmą. Przez kilkanaście lat pracowałem w sektorze bankowym, następnie zająłem się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w branży finansowej i ubezpieczeniowej.

W 1998 po raz pierwszy zostałem wybrany na radnego rady powiatu piskiego, reelekcję uzyskiwałem w 2006, 2010 i 2014. Pełniłem m.in. funkcję przewodniczącego rady powiatu. Wstąpiłem w międzyczasie do Prawa i Sprawiedliwości, stanąłem na czele powiatowych struktur tej partii. Zostałem również przewodniczącym Klubu „Gazety Polskiej” w Piszu, sekretarzem NSZZ Pracowników Bankowości „Bankowiec” oraz członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Oddział w Piszu.

W wyborach parlamentarnych w 2019 kandydowałem do Sejmu z piątego miejsca na liście PiS w okręgu olsztyńskim. Został wybrany na posła IX kadencji, otrzymując 9 631 głosów.

Zasiadam w Komisji Finansów Publicznych i Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, której jestem Wiceprzewodniczącym

Top