Muzeum o Niepodległej odwiedziło Pisz

by jmalecki

Muzeum o Niepodległej odwiedziło Pisz

by jmalecki

by jmalecki

Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyło się Mobilne Muzeum Multimedialne, które w dniach 21-22 sierpnia 2018 r. można było zwiedzać w Piszu. W sumie przez dwa dni ekspozycję prezentującą historię odradzającej się Polski odwiedziło aż 750 osób, w tym duża liczba dzieci i młodzieży. Pisz był dwudziestym miastem na trasie Muzeum, które docelowo odwiedzi ponad 50 miast Polski.

Projekt Mobilnego Muzeum Multimedialnego jest zrealizowany z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Wystawa pokazuje proces budowy Polski, która odradza się po 123 latach niewoli.

Muzeum zajmuje 60 m2 powierzchni i przekazuje wiele informacji na ekranach dotykowych. Można je zwiedzać 30 minut, 2 godziny, ale jeśli chciałoby się przeczytać i obejrzeć wszystkie materiały trzeba byłoby spędzić w nim 9 godzin. Ekspozycja ukazuje szeroką panoramę II Rzeczypospolitej. Wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom i rodzimym wynalazkom, a także symbolom polskiej tożsamości i wielu innym historycznym ciekawostkom o Polsce i Polakach.

Pobyt Muzeum w Piszu wzbogaciło lokalne obchody 100-lecia Naszej Niepodległości.

Top