KRUS świętuje 30-lecie istnienia

8 września 2021 r. odbyło się jubileuszowe spotkanie przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie, w którym wziąłem udział wraz z licznie zaproszonymi gośćmi.

by jmalecki

KRUS świętuje 30-lecie istnienia

8 września 2021 r. odbyło się jubileuszowe spotkanie przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie, w którym wziąłem udział wraz z licznie zaproszonymi gośćmi.

by jmalecki

by jmalecki

Tak szacowne święto, jak jubileusz 30-lecia działalności daje powody do dumy i satysfakcji z osiągnięć. Stanowi też wspaniałą okazję nie tylko do podsumowania dotychczasowej pracy, ale też do wytyczenia celów na przyszłość. Jestem przekonany, że następne lata przyniosą kolejne ambitne projekty, które będą cieszyć się uznaniem rolników.

KRUS od lat zajmuje się kluczowymi dla gospodarzy sprawami. Zajmuje się przede wszystkim ubezpieczeniami, świadczeniami długoterminowymi i krótkoterminowymi, a także prewencją, rehabilitacją i orzecznictwem lekarskim. Działalność i praca KRUS-u jest niezwykle potrzebna, szczególnie w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie rolnicy, którzy są bardzo liczną grupą społeczną.
KRUS od lat organizuje konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. W tym roku jego zwycięzcą, także na poziomie ogólnopolskim, jest gospodarstwo rolne z Kotła Dużego w gminie Pisz. Właścicielami najbezpieczniejszego gospodarstwa są Państwo Małgorzata i Marek Borkowscy, którzy na co dzień zajmują się hodowlą bydła i produkcją mleka krowiego. Drugie miejsce zajęli Magdalena i Zenon Rawscy z Warkałki gm. Miłakowo, a trzecie miejsce, i tu ponownie rolnicy z powiatu piskiego, a dokładnie Jolanta i Zenon Kubrowscy z Orłowa, gm. Biała Piska. Do laureatów trafiły nagrody prezesa KRUS – ciągnik rolniczy URSUS C-380 K oraz voucher od Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 906 gospodarstw indywidualnych. Większość z nich stanowiły gospodarstwa o powierzchni do 50 hektarów.

Olsztyńskiemu oddziałowi gratuluję pięknego jubileuszu. Wyrazy uznania kieruję do laureatów konkursu. Szczególnie miło mi, że są to rolnicy z mojego rodzimego powiatu piskiego. Każdy chyba przyzna, że bezpieczeństwo to podstawa działalności, a szczególnie trudno o nią zadbać, jeśli gospodarstwo zajmuje się hodowlą zwierząt. KRUS to zasłużona dla naszego rolnictwa i naszego regionu instytucja. Życzę wytrwałości w dążeniu do celów oraz kolejnych i licznych sukcesów jego kierownictwu i pracownikom.

Top