Dzieci dla Niepodległej

by jmalecki

Dzieci dla Niepodległej

by jmalecki

by jmalecki

6 listopada 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. dr Wł. Klementowskiego w Łupkach  odbył się  I Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej ” Dla Niepodległej”, który objałem patronatem. Podczas konkursu reprezentował mnie Dawid Listowski – Dyrektor Biura Poselskiego.

Konkurs skierowany był dla dzieci i młodzieży ze szkół specjalnych Warmii i Mazur. Do Łupek  przyjechali uczniowie z ośrodków w: Ełku, Mikołajkach, Gołdapi, Węgorzewie, Mrągowie i Kruzach k. Biskupca. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych,  a każda kategoria w podkategoriach: poezja i pieśń. W sumie swoje zdolności muzyczno-recytatorskie prezentowało czterdziestu czterech uczniów. Każdy z uczestników i opiekunów otrzymał drobny upominek.

Społeczność Ośrodka i uczestnicy konkursu chcieli w ten szczególny sposób uczcić  100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dziękuję za podjęcie inicjatywy dyrekcji Ośrodka, a szczególnie Pani Marioli Mierkowskiej i Justynie Nowosielsko-Chmielewskiej-Koordynatorkom Konkursu. Cieszę się , że mogłem objąć nad nim patronat. Mam nadzieję, że wpłynął na kształtowanie świadomości patriotycznej dzieci i młodzieży tak ważnej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i był okazją do integracji z rówieśnikami.

Wyniki I Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej”:

Poezja (szkoła podstawowa):

  1. Kamińska Weronika SOSW Ełk „Polska”
  2. Korwek Arkadiusz SOSW Łupki „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”

III. Cymanowska Klaudia SOSW Łupki „Warszawa”

Wyróżnienia: Zadroga Magdalena SOSW Łupki „Ziemia rodzinna”, Werkowski Paweł SOSW Węgorzewo „Ojczyzna”, Zastawny Wiktor PSKEW Kruzy „Ojczyzna”.

Pieśń (szkoła podstawowa)

  1. Frylich Daniel SOSW Ełk „Przybyli ułani pod okienko”
  2. Pieczychlebek Aleksandra  SOSW Ełk „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”

III. Kozikowski Norbert SOSW Ełk „Jesteśmy Polką i Polakiem”

Poezja (gimnazjum, szkoła branżowa)

  1. Pieloch Arkadiusz SOSW Łupki „Pieśń o fladze”
  2. Góralczyk Wojciech SOSW Łupki „Twój dom”

III. Manowiecka Adrianna OREW Mikołajki „Ojczyzna”

Wyróżnienia: Kaczmarska Aleksandra SOSW Węgorzewo „Wolność”, Bloch Mateusz PSKEW Kruzy „Tu wszędzie Polska”, Zajkowska Maja ZSS Mrągowo „Oblicze Ojczyzny”.

Pieśń (gimnazjum, szkoła branżowa)

  1. Rutkowska Weronika SOSW Węgorzewo „Miejcie nadzieję”
  2. Kołodka Michał ZSS Mrągowo „Biały krzyż”

III. Bartosik Konrad ZSS Mrągowo „Flaga”

I Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej wsparli: – Prezydenta RP Andrzej Duda, Jerzy Wojciech Małecki-Poseł na Sejm RP, Starostwo Powiatowe w Piszu, Ks. Bp. Jerzy Mazur-Biskup Diecezji Ełckiej, Marek Jankowski-Właściciel Firmy PANBAH w Trzonkach, ks. Krzysztof Zubrzycki-Redaktor „MARTYRII”.

Top